Šaman Angaangaq: roztajte led v lidských srdcích

15. září 2015 v 13:47 | TMJ |  Strom života


Angaangaq, nositel titulu "Angakkorsuaq", což v překladu znamená Velký šaman, je léčitel a eskymácký stařešina národa Kalaallitů ze západního Grónska. Nese v sobě sílu a paměť předků, kterou jsme my někde na cestě věků dávno ztratili. Na svém oltáři má kost z daniela od své pra-pra-...-babičky starou 5000 let. Angaangaq nese poselství od svých předků. Už delší dobu pozoruje proměnu své domoviny, led taje. Ale jeho úkol je mnohem těžší, než je prosté zastavení tání ledovců. Angaangaq chce roztavit led v lidských srdcích. Napsal stejnojmenou knihu, kterou vřele doporučuji (Roztavte led v srdcích) a cestuje po celém světě, aby naplnil své poslání.


Citace z knihy:


"Šaman je člověk jako ty a já, člověk mezi lidmi. Není to nadčlověk, nýbrž skutečný člověk. Bedlivě pozoruje dění, oddává se sebezkoumání a snaží se probádat všechny tři světy svého nitra."

"Všechno, do čeho vložíš duši, ožije. Všecno, co žije, se obnovuje a přichází zpátky. Podívej se na květiny: každý rok se vracejí. Všechno co děláš duchem, se promění v květinu - a ta každý rok znovu rozkvete."Výzva k motlidbě:


Kráčím k vrcholu hory, abych se pomodlil.
Stojím tu, samotný, na samém vrcholku světa a divám se na nesmírnou rozlehlost, která mě obklopuje. Cítím se maličký, jako tečka v obrovském tvorstvu.

Zdalipak mě Ten Veliký uvidí? Uslyší mě?

Pak si všimnu, že nejsem sám. Jsou tu se mnou kameny, ale spí. Vím to, protože když po nich kráčím, nevidím jejich velkolepou krásu. Setrvávají ve spánku. Musím je probudit, aby mohly Stvořiteli ukázat svou krásu a modlit se spolu se mnou.

Jsou se mnou i rostliny, ale také spí. Vím to, protože když mezi nimi procházím, nekvetou. Musím je probudit, aby mohly Stvořiteli ukázat své nádherné květy a modlit se spolu se mnou.

V dálce vidím zvířata. Také spí. Vím to, protože kráčejí se svěšenými hlavami. Musím je probudit, aby se narodila nová zvířata a mohla si hrát. Musím je probudit, aby mohla chodit jak se patří a modlit se ke Stvořiteli.

Vidím také lidi. I oni spí. Vím to, protože nezpívají písně srdce. Musím je probudit, aby jejich srdce mohla promlouvat ke Stvořiteli.

Jakmile probudím svět kamenů, rostlinou říši a říši zvířat, probudí se i lidé. Pak Stvořitel uslyší naši motlitbu a uvidí mě.

Výzva k motlitbě směřuje ke všem lidským bytostem. Zaslechneš-li ji, následuj ji. Modlím se, aby ses naučil modlit. Pak zaslechneš neuvěřitelnou krásu nerostů, spatříš okouzlující hojnost rostlinné říše, zaplesáš nad rozmanitostí světa zvířat a lidský duch ti na rtech vyčaruje úsvěv.

Modlím se a věřím, že se jednoho dne dáme do zpěvu společně. Když společně zazpíváme, vystoupá náš zpěv až k Velikému nebi a On nás určitě uslyší.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama