Dýňobraní a šlapání zelí 2015

20. ledna 2016 v 10:02 | TMJ |  Jak se žije v Kozle
Tento rok jsme nebyli tak přehlceni dýněmi jako ten minulý a chtěli jsme taky trochu zaexperimentovat a tak jsme akci spojili šlapáním zelí. Samozřejmě jsme žádné výpěstky zelí neměli, tak jsme museli nakoupit. Bylo to zelí z Čech, jinak jeho původ blíže neznám. Příště si na tom dám více záležet ;-)S dlabáním, porcováním a krájením dýní opět ochotně pomáhali dětičky.


Zato krouhání zelí byla práce chlapská, šlapání pak čistě ženská :-)


Kupodivu se na šlapání moc dobrovolníků nehlásilo a tak to nakonec schytala Eliška, která po celou dobu nejvíc klepala kosu :-)


To byla první třetina zelí, prvních deset kilo. Počasí nám přálo, akorát se rychle setmělo, takže se dalších dvacet kilo zelí dodělávalo v následujících čtrnácti dnech, tentokráte už v domácím prostředí.


Opět nezklamala dýňová marmeláda dělaná na kotlíku nad ohněm, tentokrát s meruňkami. Dýňové čatní se do tmy nestihlo a dodělávalo se druhý den. V týdnu jsem pak ještě dělal kiwiovou marmeládu a jelikož letošní úroda kiwi byla přehnaná, nestačil jsem zpracovat ani desetinu. Něco málo jsem přidal ke křenu, který jsem vykopal u Berounky a udělal tak takové české wasabi... Každopádně, po celý den a večer se koštovalo a klábosilo u ohně až do pozdních ranních hodin. Prostě klasika.


Tak zase příští rok!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama