Návrat ke kořenům

9. dubna 2017 v 19:06 | TMJ |  Strom života
Poslední dobou mám pocit, že návrat ke kořenům je jedna z posledních možností léčby naší nemocné civilizace. Hlavní mainstream vzbuzuje dojem, že jsme někde na vrcholu vývoje lidstva. Ale to je nesmysl. To by se ve světě nedělo to, co se děje. Pak by třeba nikoho ani nenapadlo, aby přes masové protesty prosazoval stavbu ropovodu, který narušuje indiánské posvátné pohřebiště. Poselství předků je méně důležité, než dollar? Kdo tohle rozhodl? Kdo z nás by chtěl, aby se mu rejpaly v hrobech vlastních dětí? My rozhodně nejsme rozvinutá civilizace, spíš naopak, někde v dávné minulosti jsme se odklonili od vývoje a vletěli jsme do slepé uličky. Vývoj na úrovni technologické byl tak prudký, že náš vývoj na úrovni ducha se nestačil za tu dobu ani nadechnout. Měli bychom se zeptat právě těch lidí, které považujeme za primitivni, jak tuhle společnost vyléčit. Však to velký náčelník severoamerických indiánů Seattle předpověděl v roce 1855: "Jednou se k vám vaše vlastní děti otočí zády, přijdou sem za námi a budou chtít učit."

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Marcel Kudlvasr Marcel Kudlvasr | E-mail | 26. listopadu 2017 v 4:11 | Reagovat

Hai Tomáši Merline Ježku, Ano Indiáni obou EmErik, je Problém, i Pralesy, další atd. A jak jsme na Tom MY ?!,Tady v České Kotlince, víš na Mikuldu budu mít 66. Střelecký narozky, vobčanka kecá a nevěřím ji , ale ráno pomalu i mi je i víc Jo, ale Díky za každé Nové Ráno, ještě jsem se nestihnul v Tomhle životě připravit, Jo Ty Střelecké plány, že, ještě nemám vše V ŽIVOTĚ, V HLAVĚ ANI V JESKYNI SROVNÁNO A DOUFÁM, ŽE tO STIHNU, ABYCHOM POTOM MOHL V KLIDU POKRAČOVAT NA CESTĚ DÁL JAKO POUTNÍK PO HJVĚZDÁCH A ČASOPROSTOREM COBY VĚČNÉ DÍIĚ Z ,,ODYSSEI 2001,, SE NA PRAMÁTI GÁJU NA,,CHVILU,,VRACET, BÝT MEDVĚDEM U INDIÁNŮ, NEBO RÓMANEM V ITALY, BRATREM MARCOSEM V MONASTIRU V HRVATSKU, SLOVANEM - KELTEM MEZI BEROUNEM A PRAHOU,...ČI BRATREM U BRATRA JANA ŽIŽKY V JEHO VOJI, A NEBO NA ČLUNU CO BY SERŽ OGDEN U ROGERS RANGERS A JÍT NA SEVEROVÝCHOD, JO TO SE VE MNĚ NĚJAK SEMLELO ZA 60. LET CO JSEM SE NAUČIL ČÍST A ZAČLA MA VYCHOVÁT KOŠÍŘSKÁ ULICE A ČERNÝ VRCH A OD 8 LET VÁCLAVÁK A CELÁ PRAHA A MÝ GUROVÉ, CO JSEM POTKAL NA,,CESTĚ,, DOBRA.BYL A JSEM JAKO ROBOT Č.5 NEBO OMICRON. INFORMACE, INFORMACE...JÁ BYCH SE DRŽEL ČESKA, TEĎ NÁS MOC POTŘEBUJE, HLEDEJME KOŘENY  TADY, ,,MEZI HROUDAMA CO NAŠE NOHY VÍŽE,, HEJ TOMÁŠI MERLINE JEŽKU, CO TY NA TO?! TVŮJ OGDEN MÁCA OD ZVONU, BÍLEJ DEN, HELE CAPSLÍK, JO HLAVA JAK VČELÍN, TAKY...

2 Merlin Merlin | 27. listopadu 2017 v 11:05 | Reagovat

[1]: Ahoj Marceli :-) Přes nekonzistentnost tvého projevu Ti rozumím. Návrat ke kořenům probíhá několik let. V současné době se věnuji studiu slovanství, píšu seriál pro časopis Šaman o slovanských božstvech. Posun lze vysledoval i na mých stránkách pohanskyzpevnik.cz, kde jsem začal publikovat převážně české neopohanské interprety, s některými se osobně znám. Česká příroda mě hluboce oslovuje, nikam jinam bych se nehnal... V České kotlině se to hýbe, ne že ne. Jsou tu lidé jako Zdeněk Ordelt, kteří aktivně obnovují staré slovanské tradice a mají mojí plnou podporu. Díky za podnět a měj se!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama